Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Tydzień
Miesiąc

Twój IP: 54.159.91.117

O klubie

Moto-Klub Lidzbark Warmiński reaktywował działalność w 1986 roku pod nazwą Budowlani Lidzbark, lecz tradycje sportu motorowego w naszym mieście sięgają bezpośrednio lat powojennych. Z naszego miasta i gminy wywodzą się znani zawodnicy,  prekursorzy motocrossu w województwie i w skali całego kraju. Są to m.in.:

Olszewski Stanisław - wielokrotny Motocrossowy Mistrz Polski oraz Mistrz Europy w Rajdach Enduro.

Patyczek Janusz - wielokrotny Motocrossowy Mistrz Polski, legenda motocrossu, krzewiciel kultury jazdy motocyklowej wśród młodzieży, obecnie mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego.

Olszewski Jacek - czynny, wielokrotny Motocrossowy Mistrz Polski, obecny trener młodzieży w naszym klubie, wzór zawodnika godny naśladowania dla wielu innych .

Moto Klub Lidzbark WarmińskiCo roku klubowi przyznawana jest organizacja zawodów z cyklu Mistrzostwa Polski i Puchar PZM w Motocrossie. Zawody są zawsze przygotowane na najwyższym poziomie i jak zawodnicy sami twierdzą, z przyjemnością przyjeżdżają walczyć na lidzbarskim torze, który należy do jednych z najtrudniejszych i najładniej położonych w Polsce. Na zawody motocrossowe licznie przybywa publiczność z Lidzbarka oraz okolic, a Zarząd Klubu  zawsze przygotowuje liczne atrakcje.
W sezonie 2006 podczas ostatniej eliminacji MP kibice mogli obejrzeć w akcji Bartka Ogłazę. Obecnie klub zrzesza ponad 20 zawodników z licencjami A i B. Klub prowadzi swoją działalność w oparciu o składki statutowe członków klubu, wsparcie i sponsoring lokalnych przedsiębiorstw oraz dotacje Urzędu Miasta i Polskiego Związku Motorowego. W 2006 roku klub zajął w generalnej klasyfikacji klubowej wysokie piąte miejsce. W sezonie 2007 klub organizuje I rundę Pucharu PZM, VII eliminację  Motocrossowych Mistrzostw Polski oraz zawody okręgowe.

W poszczególnych zawodach barw naszego klubu będzie bronić 1 zawodnik w klasie 65 ccm (wiek 7-10 lat), 3 zawodników w klasie 80 ccm (wiek 10-15), 2 zawodników w klasie 125 ccm oraz 3 zawodników w klasie otwartej. Ponadto w zawodach Pucharu PZM oraz Mistrzostw Okręgu większa część zrzeszonych zawodników naszego klubu bierze czynny udział.

Moto klub Lidzbark Warmiński

ul. XXX-lecia PRL 18